Rezerwacja telefoniczna
694 463 015
Pn-Pt: 9-17 So: 10-15
Bezpłatny dowóz we
Wrocławiu i okolicach!

Bądźcie aktywni!

Chyba nikt nie zaprzeczy, że  już czuć wiosnę? Przed nami więc najlepszy czas na rodzinną aktywność!


Oczywiście zima, a wraz z nią narty, biegówki, maluch w przyczepce na płozach, dzieci na sankach itp. zimowe aktywności są doskonałą okazją do wspólnego rodzinnego spędzania czasu, ale nic tak doskonale nie łączy rodziny i nie zaszczepia w dzieciach zamiłowania do ruchu i sportu jak wiosenna i letnia aura. Dopiero wtedy otwierają się przed nami spore możliwości!

 

Warto już teraz zastanowić się, w  jaki sposób  chcemy spędzać wiosenne weekendy, jaki mamy pomysł na wspólne popołudnia. Oczywiście większość  z nas po całym dniu ,tygodniu pracy, balansowaniu między obowiązkami zawodowymi, a domowymi, bywa wykończona, ale nikt tak doskonale jak rodzice nie jest w stanie przekonać dziecka, że warto jeździć na rowerze, grać w piłkę, chodzić po górach, pływać. Oczywiście liczy się przede wszystkim przykład!

 

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że systematyczna aktywność fizyczna jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na zdrowie. Poza tym wyrabianie w  dziecku nawyków czynnego spędzania wolnego czasu oraz wdrożenie  do systematycznego ruchu w zaprocentuje w późniejszym życiu. Regularny ruch, najlepiej na świeżym powietrzu, to nie tylko sposób na zdrowie fizyczne i antidotum na choroby cywilizacyjne (tutaj także kłania się dieta!), to także recepta na spokojniejszy umysł i przede wszystkim jeden z lepszych sposób na budowanie więzi rodzinnych. A w te warto inwestować jak najwcześniej!

 

Szczególnie młodzi rodzice pełnią ogromną rolę w nauczeniu swoich pociech w pierwszych latach życia , jak być i pozostać aktywnym.  Początkowo jest to zwykle wspólny basen, spacery, granie w piłkę na pobliskim placu zabaw, potem przychodzi czas na prawdziwe boisko, wspólne rowerowe wyprawy, wędrówki po górach, itp. Ani się obejrzymy, jak wyrośnie nam mały zawodnik i kompan do wspinaczki!

 

Rodzice starszych dzieci- w wieku szkolnym, wiedzą, że pewne zaniedbania trudno nadrobić … Jednak i wtedy nie musi być za późno- warunkiem jest to, aby dzieci obserwowały, że za naszymi namowami  i zachęcaniem do ruchu idzie także nasza własna aktywność fizyczna! Pamiętajmy, że dzieci przyglądają się nam i potrzebują naszego osobistego przykładu aby podjąć wyzwanie aktywnego spędzania czasu. Nie zabrzmi chyba górnolotnie, jeśli napiszemy, że nauczenie młodych ludzi równoważenie odpoczynku biernego i aktywnego jest naszym obowiązkiem.

 

Rynek oferuje nam wiele sprzętów i gadżetów, które pomogą rodzinom na wspólne spędzanie czasu w terenie. Jeśli pojawia się w Waszych głowach wymówka, że dzieci są za małe na rower czy na pisze wędrówki, to już podpowiadamy jak sobie z tym poradzić.

 

1. Jeśli więc chcielibyście odświeżyć na wiosnę własne rowery, a maluch jest jeszcze za mały, aby nadążyć za Wami na rowerku, to polecamy hole rowerowe, które doskonale sprawdzają się już w przypadku 12 calowych kół.

 

2. Jeśli jesteście rodzicami zdecydowanie młodszych dzieci niż przedszkolaki, to także macie możliwość spędzenia „rowerowego” weekendu- spróbujcie jazdy z przyczepka rowerową. To właśnie one są hitem w naszej Wypożyczalni! Zdradzimy, że niektóre z modeli zaliczyły już Borholn, Chorwację, Włochy oraz Korsykę. Znajdziecie wśród nich modele tak luksusowe jak Chariot Cougarale także solidne niemieckie Croozery dla jednego lub dwójki dzieci.

 

3. Miłośnicy gór od najmłodszych lat mogą pokazywać dzieciom uroki górskich szlaków, wystarczy zaopatrzyć się w nosidła turystyczne np. Deuter lub Salewa.

 

Więcej informacji na temat nosideł i przenoszenia w nich dzieci znajdziecie w naszym wcześniejszym wpisie

 

 

 

 

Poznaj naszą ofertę:
Blog. Aktywna rodzina w Praktyce
Rowerem przez Bory Tucholskie

Rodziny, które lubią rowerowe przejażdżki ucieszy fakt, że w Borach Tucholskich wiedzie wspaniały szlak rowerowy!

Bądźcie aktywni!

Chyba nikt nie zaprzeczy, że  już czuć wiosnę? Przed nami więc najlepszy czas na rodzinną aktywność!