5 pomysłów na ciekawe kanapki dla przedszkolaka

W dzisiejszych czasach dużo rodziców ma problem z tym, iż ich dzieci nie chcą w ogóle jeść. Co zatem zrobić, aby jadły? Istnieje kilka sposobów. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić 5 pomysłów na ciekawe kanapki dla przedszkolaka. Jeśli zatem jest ktoś kto po prostu nie wie co robić, to warto, aby zapoznał się z jego treścią. Być może kogoś ten tekst zainspiruje i zachęci do kreatywności.

5 pomysłów na ciekawe kanapki dla przedszkolaka

Najczęstszym daniem jakie jest serwowane dla przedszkolaka są oczywiście kanapki. Nawet można zauważyć to, iż chociaż raz dziennie nasze pociechy sięgają właśnie po tego typu przekąskę. Nic dziwnego, że przychodzi taki czas, że nie chcą ich w ogóle jeść. Być może to przez to, iż się najzwyczajniej w świecie po prostu przejadły. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci znów chętnie sięgały po kanapki musimy je po prostu urozmaicić. Jeśli będą podane w sposób atrakcyjny to nawet zwykły ser dziecko zje ze smakiem. Można z szynki lub sera wycinać różne kształty typu serce, koło i inne. To zależy od naszej kreatywności. Można ozdobić to wszystko ketchupem lub odrobiną majonezu. Do tego listki ze szczypiorku lub z sałaty. Tak podane kanapki od razu wyglądają bardziej atrakcyjnie. Oto 5 propozycji na kanapki:

  1. Kanapki motylki – To bardzo ciekawy i kolorowy pomysł na kanapki. To także porcja wiosennych wiosennych nowalijek. Robimy je oczywiście z takich produktów jak jajka, szczypiorek, papryka, ogórek i rzodkiewka. Niby nic takiego, a jednak można wyczarować wspaniałego i pysznego
  2. Kanapki domek – To także super pomysł. Domek można zrobić z sera i szynki. Wyciąć z nich odpowiednie kształty, jakie tylko chcemy. Do tego można dodać coś zrobionego z pomidora i ogórka. Dzieci będą zadowolone.
  3. Kanapki dla małego łasucha – W tym przypadku chodzi o zrobienie kanapek na słodko. Dodajemy nutellę lub inny krem orzechowy i ozdabiamy wszystko bombą witaminową w postaci owoców typu truskawki, jabłko, banan, borówka. Można z nich stworzyć wesołe buzie.
  4. Kanapki świnki – Chodzi o to, aby nasz chleb posmarować masłem. Na to kładziemy ser i wycinamy z naszej chudej wędliny pyszczek i uszka świnki. Oczka zaś mogą powstać z plasterków rzodkiewki i kawałków oliwek. Uśmiech – z koperku.
  5. Kanapki Przytulanki – Tutaj można zrobić przepyszne kanapki w kształcie misia czy uśmiechniętej małpki. To na pewno ucieszy każdego przedszkolaka. Wszystko dlatego, iż będzie to bardzo miłą odmianą i zachęci do jedzenia każdego niejadka.

Jak widać to tylko niektóre pomysły na kolorowe i atrakcyjne kanapki dla naszych przedszkolaków. Jest tego więcej. Jednak to od nas samych i naszej kreatywności zależy co chcemy przedstawić na kanapkach. Warto, aby to było coś co lubi nasza pociecha. Wtedy na pewno będziemy mieli pewność, że dziecko zje te kanapki ze smakiem. Na pewno każdy wie, iż śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Każdy rodzic powtarza to swojemu dziecku. Szczególnie dla małych brzuszków naszych przedszkolaków. W takim przypadku należy przyzwyczaić dzieciaczki do codziennego rytuału. Mowa tutaj przede wszystkim o zasiadania razem do stołu i spożywania wspólnych posiłków. To bardzo ważne. Wiąże się przy tym rodzinna więź. Niestety jeśli jakieś dziecko należy do grona niejadków, to wystarczy odrobina kreatywności, aby zmienić zwykłe kanapki w coś fajnego. Najlepiej w jakieś postacie czy kwiatki. Chodzi o to, aby wygląd kanapki zachęcał dzieci do spróbowania. Warto robić kanapki z motywem zwierząt, kwiatów, pojazdów czy też postaci z bajek. To najbardziej zachęca dzieci. W końcu przecież oglądają kreskówki. A jeszcze większą frajdę sprawi dziecku to, jak wspólnie z mamą będzie mógł zrobić sobie kanapkę. Zabawa także uczy. Dzieci szybko rosną więc potrzebują składniki odżywcze i właśnie w kanapkach można przemycać co tylko się chce. A o to chodzi.