Jak wybrać imię dla dziecka? Czym kierujemy się przy wyborze imienia dla naszego dziecka

Dużo przyszłych rodziców ma dylemat jakie imię nadać swojemu dziecku. Często nawet dzieje się tak, iż inne imion podobają się przyszłej mamie, a inne przyszłemu tacie. Co w takim przypadku zrobić? Wybrać wspólnie. Jednak jeśli ktoś dalej ma problem to warto, aby zapoznał się z treścią niniejszego artykułu. To właśnie tutaj zostanie przedstawione to Jak wybrać imię dla dziecka? Czym kierujemy się przy wyborze imienia dla naszego dziecka. Jeśli nie wiesz, przeczytaj tekst. Może cię zainspiruje, kto wie. Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc w wyborze.

Jak wybrać imię dla dziecka? Czym kierujemy się przy wyborze imienia dla naszego dziecka

Dużo przyszłych rodziców szuka w kalendarzu przyszłego imienia swojego upragnionego dziecka. Albo po prostu szukają w Internecie informacji, jakie imię w danym czasie jest najbardziej popularne i wybierają imię tylko na takiej zasadzie. Jeszcze inni decydują się na imię swojej ulubionej aktorki, aktora czy piosenkarzy. To wszystko zależy od rodziców. W końcu to ich dziecko. Na pewno każdy chce, aby imię dziecka było zarówno oryginalne, jak i pięknie brzmiące. Dodatkowo musi być łatwe do zdrobnienia. Często jednak rodzice zmieniają imię dziecka tylko dlatego, że komuś w rodzinie ono nie odpowiada. Jednak to nasze dziecko, nie innych, więc ostatnie słowo powinno należeć tylko do nas. Ponadto kna pewno każdy sobie zdaje sprawę, iż imię określa przede wszystkim tożsamość człowieka. Dlatego też podczas jego wyboru można kierować się zarówno tradycją, znaczeniem, magią, numerologią czy obecną modą. Decyzja należy do nas.

Niektórzy rodzice mają oryginalne pomysły jeśli chodzi o imiona. Jednak powinniśmy kierować się tym czy nikt nie będzie się śmiał potem z dziecka. To też jest ważne. Dlatego każdy rodzic powinien bardzo dokładnie przemyśleć imię swojego dziecka. W końcu nosi się go przez całe życie. Oto kilka przykładów czym można się kierować podczas wyboru:

  1. Rodzinna tradycja – W tym przypadku chodzi o przekazywanie imienia z pokolenia na pokolenie. Przeważnie dzieje się tak z linii męskiej. Dziecko otrzymuje imię dziadka, ojca lub innego przodka. Chodzi w tym przypadku o podkreślenie ciągłości rodu.
  2. Imię z przesłaniem – Tutaj chodzi o to, iż imię musi mieć symbolikę. Dlatego sporo rodziców daje swoim dzieciom imiona biblijne lub też historyczne. Ważne, aby nadawać dziecku imiona, które mówią o pozytywnych cechach.
  3. Magia i numerologia – Dużo osób decyduje się na imiona, które mają magiczną moc. To wszystko przez dużą popularność horoskopów. Osoby, które w to wierzą, sądzą, że wybór odpowiedniego imienia sprzyja temu, iż powstają pozytywne cechy charakteru i zapewnia on przede wszystkim korzystny układ planet w całym życiu.
  4. Moda na sławy – Bardzo popularne a zarazem modne stało się nadawanie imion aktorów, polityków i innych celebrytów. Wszystko przez to, iż często cenimy sobie taką osobę i jest ona dla nas autorytetem.
  5. Dobre brzmienie – W tym przypadku chodzi o wybór takiego imienia, które będzie pasowało do nazwiska. Jeśli ktoś ma długie nazwisko to imię powinno być krótkie i odwrotnie. Imię powinno być proste, miłe dla ucha i łatwe do napisania i wymówienia.
  6. Zgodnie z trendem – Z roku na rok moda na imiona się zmienia. Dlatego co roku można obserwować coraz to nowsze trendy. Wybierając dane imię, warto zorientować się jaka jest moda. Wszystko przez to, że może okazać się, że kilka dzieci z okolicy nazywa się tak samo.

Jak widać jest kilka sposobów na nadanie dziecku tego jednego imienia, które będzie nosił przez całe życie. Ważne, aby dziecko wraz ze wzrostem nie wstydziło się swojego imienia. Rodzic powinien dokładnie przemyśleć imię, aby nie wpłynęło ono negatywnie na przyszłość ukochanego dziecka. Jeśli ktoś daje zbyt wymyślne imię to może być pewny, że dziecko nie będzie miało łatwo w szkole. Może być wyśmiewane.