Jaki pies dla rodziny z dzieckiem?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup lub adopcję zwierzęcia dla swojego dziecka lub dla siebie. Niektórzy wolą koty, a inni psy. To już sprawa indywidualna co kto wybierze. Jednak należy pamiętać, że nie każdy pies nadaje się do zamieszkania z rodziną z małymi dziećmi. Niektóre rasy są bardzo agresywne, dlatego najpierw warto zapoznać się z tym jaki pies będzie najlepszy i najbardziej przyjazny. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić Jaki pies dla rodziny z dzieckiem? Dlatego jeśli ktoś ma dylemat warto zapoznać się z treścią tekstu. Być może kogoś on zainspiruje.

Jaki pies dla rodziny z dzieckiem?

Na początku warto wspomnieć, iż jeśli mamy małe dzieci to zdecydowanie warto wybierać rasy psów, które są bardzo przyjazne i opiekuńcze. Na pewno wszyscy wielokrotnie słyszeli, iż posiadanie psa w domu ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Czym w ogóle powinniśmy się kierować wybierając psa? W sumie dużo zależy od nas samych. Jeśli w sposób odpowiedni wychowamy i socjalizujemy swojego psa to będziemy mieli pewność, iż nie będzie sprawiał żadnych problemów behawioralnych. Dodatkowo okaże się świetnym kompanem dla naszego dziecka. To bardzo ważne, aby nasza pociecha czuła się przy nim bezpiecznie. Jeśli ktoś pragnie zaadoptować psa to zdecydowanie warto szukać szczeniaka. Wtedy będzie z nami od małego więc sami go wychowamy i będziemy wiedzieć jak się zachowuje. Jeśli natomiast wolisz dorosłego psa to tutaj należy spytać wolontariuszy o jego charakter i upodobania, a także o historię ewentualnych dolegliwości zdrowotnych. Oto lista kilku fajnych ras psów, które zdecydowanie nadają się do zamieszkania z dziećmi:

  1. Buldog – Jest to pies, który posiada wesoły charakter i przyjazną mordkę. Ta rasa jest odpowiednia, szczególnie jeśli wybierzemy buldoga francuskiego czy angielskiego. Te psy są bardzo towarzyskie i uwielbiają się bawić. Buldogi angielskie dodatkowo są bardzo spokojne i dość cierpliwe.
  2. Beagle – To także popularny pies w domach gdzie mieszkają dzieci. Ta rasa jest bardzo inteligentna i chętnie ucząca się nowych rzeczy. Niestety jest uparty więc w jego wychowaniu trzeba być nieco konsekwentnym. Jednak jest wesoły i towarzyski.
  3. Cavalier king charles spaniela – Ta rasa psa jest bardzo miła i towarzyska. Jest bardzo łagodnym psem. Ponadto jest bardzo ufny, dlatego szybko przywiązuje się do człowieka.
  4. Labrador – Ta rasa jest także bardzo łagodna i inteligentna. Bardzo chętni uczy się nowych rzeczy. To odpowiedni pies dla dzieci, które mają autyzm. Są psami bardzo czułymi.
  5. Owczarek szkocki – To pies bardzo łagodny i szybko uczący się. Dlatego łatwo go wyszkolić. Lubi bawić się z dziećmi i spędzać z nimi czas. Psy bardzo czułe, które potrzebują dużo miłości.
  6. Samojed – To mało znana rasa. Jednak warto wspomnieć, iż nie jest psem agresywnym. Jest towarzyski i uczuciowy. Aby go wychować trzeba być konsekwentnym i mieć sporo cierpliwości.
  7. Terrier – To pies uwielbiający zabawy. Jest bardzo wesoły. Dodatkowo jest bardzo energiczny więc potrzebuje dużo zabawy.

Jak widać wybór jest naprawdę duży. Jednak to jaką rasę wybierzemy zależy tylko od nas. Każda z tych ras świetnie nadaje się dla dziecka. Jednak warto zastanowić się czy jesteśmy gotowi na psa. Wiadomo, że pies to nie zabawka a obowiązek. Warto przygotować swoje dziecko do dodatkowego obowiązku. Trzeba uświadomić go jak traktować takie zwierzę i jak często należy z nim wychodzić. To bardzo ważne. Psy mają uczucia i bardzo szybko przywiązują się do człowieka. Dlatego to, aby go przygarnąć to trzeba mieć warunki oraz stu procentowe chęci. Jednak naprawdę warto mieć psa, szczególnie, że to naprawdę najlepszy przyjaciel człowieka. On też potrzebuje dużo miłości. Dlatego warto angażować dziecko w zabawę z nim oraz opiekę nad pupilem. Musi wiedzieć, że to nie zabawa a dość ciężka codzienna praca.