Nosidełko turystyczne to idealne rozwiązanie dla rodzin posiadających małe dzieci

Nosidełko turystyczne to idealne rozwiązanie dla rodzin posiadających małe dzieci , które lubią aktywnie spędzać wolny czas. Przy maluchu wcale nie musimy rezygnować z pieszych wycieczek ( góry, plaża czy plener). To, że maluch nie da rady przejść sam dłuższego dystansu to w dzisiejszych czasach żaden problem. Z pomocą przychodzi nam nosidełko turystyczne.

Na rynku dostępnych jest wiele nosideł turystycznych. Jak dokonać najtrafniejszego wyboru i na co zwrócić uwagę przy zakupie dowiecie się właśnie w tym artykule. Nosidło turystyczne przeznaczone jest dla dzieci które już stabilnie siedzą. To rodzaj tzw. plecaka. Możemy umieścić w nim nie tylko dziecko, ale także podręczne bagaże. Jednak waga takiego ekwipunku jest całkiem spora ( dziecko plus stelaż plus bagaż). Z tego właśnie powodu po nosidło sięga więcej mężczyzn niż kobiet ( jest to jednak duże obciążenie dla naszych pleców). Oto kilka ważnych szczegółów na jakie musimy zwrócić uwagę wybierając nosidełko.

  • Rozstaw szelek. Różnimy się między sobą budową ciała i nie każdy rozstaw szelek w danym nosidełku będzie do nas pasował. Zarówno szelki muszą pasować do naszego rozstawu ramion jak i pas biodrowy powinien dobrze leżeć na biodrach. Jeżeli te parametry będą dobrze dobrane to radość użytkowania na pewno będzie lepsza.
  • Atest. Bardzo istotne jest, aby produkt, który wybierzemy posiadał atest – TUV. Świadczy on o tym, że produkt przeszedł pomyślnie testy odnośnie bezpiecznego użytkowania oraz jakości wykonania.
  • Dobre materiały. Zwróćmy uwagę na materiał z jakiego nosidełko zostało wykonane. Ważne, aby był on dobrej jakości, a co za tym idzie przewiewny. Ważne też, aby materiał był miły w dotyku i nie podrażniał wrażliwej skóry dziecka.
  • Wygodne siedzisko. Maluch powinien mieć w miarę wygodnie, bo będzie siedział w nosidełku sporo czasu podczas wędrówek. Materiał najlepiej jak jest przyjemny w dotyku i nie ociera delikatnej i wrażliwej skóry dziecka.
  • Dopasowanie Szelki muszą być dopasowane jak najlepiej dla malucha. Wysokościowo, szerokościowo. Maluch rośnie więc musi być dobra regulacja zarówno szelek jak i wysokości siedziska.
  • Waga. Im cięższe nosidełko turystyczne tym większy ciężar na plecha będziemy musieli dźwigać. Nie zapominajmy, że do wagi nosidełka należy doliczyć jeszcze wagę dziecka i ewentualnego podręcznego bagażu. Suma summarum to wcale nie będzie tak mało, zwłaszcza, że nie będziemy dźwigać całkowitego ciężaru przez 10 minut tylko znacznie dłużej. Praktyczniejsze są lżejsze nosidełka, które są solidnie wykonane, gdyż nie będą aż takim dużym obciążeniem dla naszego kręgosłupa.
  • Cena. Wielu z nas zwraca uwagę na cenę. Pamiętajmy, aby jednak pierwszym z wyznaczników była jakość , praktyczność i funkcjonalność. Dopiero kiedy te wszystkie wyznaczniki są spełnione możemy brać pod uwagę cenę. Bezpieczeństwo i wygoda dziecka zawsze musi stać na pierwszym miejscu. Oczywiście różne modele o tych samych standardach znacznie różnią się cenami i tutaj już mamy możliwość indywidualnego wyboru.

Jeśli dużo czasu spędzamy aktywnie na świeżym powietrzy np. spacerując po górach czy zwiedzając różnorakie miejsca to zakup nosidełka turystycznego będzie dla nas strzałem w dziesiątkę. Pozwoli na spędzanie czasu z dzieckiem bez rezygnacji z możliwości pieszego przemieszczania się. A chwile spędzone razem z naszym potomstwem są po prostu bezcenne. Dzieci tak szybko rosną, że warto cieszyć się z nimi każdą wolną chwilą. Jeżeli przed zakupem konkretnego modelu chcemy zasięgnąć opinii użytkowników ( dorosłych) w sieci znajdziemy różnego rodzaju fora podróżnicze, a na nich opinie rodziców, którzy używają nosidełek turystycznych konkretnych marek. Jednak pamiętajmy, że produkt przede wszystkim musi spełniać nasze oczekiwania.