Sesja noworodkowa – czy warto? o czym pamiętać i jak się przygotować?

Wiadomo, że każdy świeżo upieczony rodzic pragnie uwiecznić swojego noworodka na zdjęciach. Dlatego też decydują się na wykonanie profesjonalnych sesji u fotografa. Jednak wiele osób uważa, że to jedynie strata pieniędzy. Jednak jak to jest naprawdę? Na co zwracać uwagę? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. To właśnie tutaj zostanie opisane zagadnienie typu Sesja noworodkowa – czy warto? o czym pamiętać i jak się przygotować? Dlatego też jeśli ktoś planuje lub już szykuje się na tego typu sesję warto, aby zapoznał się z treścią niniejszego artykuł. Być może kogoś on zaciekawi.

Sesja noworodkowa – czy warto? o czym pamiętać i jak się przygotować?

Dużo osób zastanawia się w ogóle czy warto zdecydować się na sesję noworodkową. Odpowiedź brzmi oczywiście, że tak. To przecież świetna pamiątka. Dodatkowo możemy wrócić do tych zdjęć kiedy tylko chcemy. Nawet po kilkunastu latach. Mimo upływu lat, dalej będziemy zachwyceni taką sesją. Na pewno osoby, które zafundują taką pamiątkę swojemu noworodkowi, na pewno nie pożałują, że podjęli taką decyzję. Takie zdjęcia można wywołać w dużym lub małym formacie lub na płótnie. Dużo osób decyduje się także na zrobienie fotoksiążki z tych sesyjnych zdjęć. Warto jednak wybrać odpowiedniego fotografa. Takiego zawodowego, a nie amatora. Można poszukać informacji i opinii na temat danego fotografa w Internecie lub też zasięgnąć opinii swoich znajomych i przyjaciół. Obecnie dużo fotografów oferuje swoje usługi na Facebook’u dlatego właśnie tam warto na samym początku poszukać. Warto jednak wybrać kilku, porównać ich oferty i prace. Dopiero po tym powinno się wybrać takiego, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Szukajmy z naszych okolic. Wtedy nie weźmie dodatkowych pieniędzy za dojazd. Musimy zastanowić się także jakiego rodzaju zdjęć oczekujemy. Czy dziecko ma być lulane do snu i układane w różnych pozycjach czy ma pozować razem z nami. To od nas zależy. Jednak na pewno fotograf sam coś zdecyduje lub doradzi. Po to jest. Przy wyborze fotografa każdy patrzy między innymi na:

  • doświadczenie fotografa,
  • ceny za sesję,
  • miejsce wykonywania sesji,
  • termin oddania zdjęć,
  • czy dostaniemy wszystkie zdjęcia z sesji czy tylko wybrane.

Teraz warto zastanowić się jak w ogóle powinniśmy się na to przygotować. Otóż to zależy od rodzaju sesji. Jeśli zdecydujemy się na sesję domową to dużo robić nie trzeba. Wszystko przecież będziecie mieli pod ręką. Trzeba jednak pamiętać, aby pochować wszystko co może przeszkadzać w kadrze. Jednak plusem tego typu sesji jest to, iż odbywa się w środowisku naturalnym. W tym przypadku jednak ubiór i gadżety należą w naszej kwestii. Musimy zaopatrzyć się w swoje ubrania.

Jeśli chodzi o sesję pozycjonowaną to tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej. W tym przypadku sesja trwa do 4 godzin. Tuż po tym jak noworodek zostanie przez nas nakarmiony, oddajemy go w ręce fotografa. I to on się nim zajmuje. W sesji bierze udział tylko i wyłącznie dziecko. Przy takiej sesji gadżety, ubiór i scenografia leży po stronie fotografa. Dlatego też rodzic nie musi się o nic martwić.

Jeśli zatem myślisz nad sesją nie zastanawiaj się długo, gdyż to naprawdę świetny pomysł. Można także podpytać swoich znajomych, którzy także wykonywali tego typu sesje swoim pociechom czy naprawdę warto. Gdy zależy nam na niepowtarzalnej pamiątce to zdjęcia są dobrym pomysłem, gdyż nigdy nie wyjdą z mody. Trzeba tylko zorientować się jaki fotograf będzie spełniał nasze oczekiwania. Przecież za to płacimy. Musi zatem być idealnie. Zdjęcia muszą się podobać, inaczej robienie sesji jest bez sensu. Warto przed robieniem zdjęć porozmawiać z fotografem i podpytać różnych ciekawych rzeczy, które będą nas nurtowały. On jest po to, aby nas uspokoić i zadowolić. To on wie najlepiej jakie zdjęcia robić i jakie są najpopularniejsze.