W okolice Milicza z dzieckiem

Milicz to urokliwe miasto w północnej części województwa dolnośląskiego, pełne różnorodnych atrakcji. Warto wybrać się tutaj z całą rodziną, zarówno dorośli jak i dzieci znajdą bowiem coś, co spełni ich oczekiwania. Co warto zobaczyć? Kilka najciekawszych miejsc w okolicy znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu. Zapraszamy do lektury.

Milicz i okolice – atrakcje dla całej rodziny

Milicz i okolice oferują malownicze widoki, piękno przyrody, świeże powietrze i liczne atrakcje. Warto wybrać się tutaj na rodzinną wycieczkę z dzieckiem. Jeśli jesteście rodziną, która stara się spędzać czas aktywnie, na pewno nie będziecie zawiedzeni. Oto kilka miejsc godnych Waszej uwagi:

  1. Pałac w Miliczu – miejsce idealne dla tych, którzy lubią królewskie otoczenie oraz historię. Zarówno dzieci jak i osoby dorosłe będą zachwycone. Pałac w Miliczu robi wrażenie, podobnie jak jego otoczenie i bliskość natury. Spacer w królewskim parku w angielskim stylu to nie lada atrakcja, z której z pewnością warto skorzystać w tym pięknym mieście.
  2. Ścieżka rowerowa trasą Dawnej Kolei Wąskotorowej – to szansa na co najmniej kilkugodzinną rodzinną wyprawę rowerową. Jeśli lubicie spędzać czas aktywnie, jest to idealna atrakcja dla Waszej rodziny. Trasa nie jest trudna do pokonania, a po drodze można podziwiać wiele pięknych krajobrazów oraz ciekawych atrakcji.
  3. Dolina Baryczy – jedna z najbardziej znanych okolicznych atrakcji. Wypoczynek na łonie natury? Tutaj to możliwe. Dolina Baryczy to ostoja ptaków, jest także znana z hodowli karpia milickiego.
  4. Muzeum Bombki w Miliczu – warto odwiedzić je nawet, gdy do świąt jeszcze daleko. Jeśli lubicie świąteczne ozdoby, Muzeum Bombki w Miliczu na pewno zapewni Wam moc atrakcji i piękne wspomnienia pozostające w pamięci na długi czas.
  5. Rynek w Miliczu – idealny na rodzinny spacer. Piękna roślinność oraz specyficzny klimat spodoba się całej rodzinie. Warto wspomnieć również o klimatycznych kawiarenkach, w których można spróbować smacznych słodkości oraz aromatycznej kawy czy herbaty.
  6. Kąpielisko Karłów – to kolejne miejsce dla rodzin, które lubią spędzać czas aktywnie. Jeśli lubicie pływać i wodne szaleństwa sprawiają Wam wiele radości, Kąpielisko Karłów to miejsce, które po prostu musicie odwiedzić przebywając w tej malowniczej okolicy.
  7. Kolorowy Szlak Karpia w Dolinie Baryczy – kolorowe ryby i piękne widoki natury na pewno zachwycą zarówno dorosłych jak i dzieci. Kolorowy Szlak Karpia to doskonały sposób na aktywne spędzenie rodzinnego czasu.
  8. Alpaki w Ceglanym Domu – chciałbyś zobaczyć te urocze zwierzęta na żywo? Wybierz się wraz z rodziną do Ceglanego Dom u. Alpaki są wyszkolone, słuchają poleceń i są przyjaźnie nastawione do osób je odwiedzających. Taka przygoda na pewno pozostanie na długo w Waszych wspomnieniach.
  9. Spływy kajakowe w Dolinie Baryczy – przygoda na kajakach to wspaniały pomysł, jeśli lubicie spędzać czas w aktywny sposób.

Milicz – baza noclegowa

Przed wyjazdem w to piękne miejsce, warto zadbać o nocleg. Na szczęście Milicz i okolice mogą ugościć nawet najbardziej wymagających podróżujących, rodziców oraz dzieci. Baza noclegowa jest tutaj dobrze rozbudowana, wystarczająco, aby przyjąć turystów zainteresowanych noclegiem. Znajdują się tutaj dobrze wyposażone obiekty, które oferują dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi pokoje, zadbane i przytulne.

Informacja turystyczna Milicz

W Miliczu funkcjonuje informacja turystyczna, z której usług z pewnością warto skorzystać. To właśnie tam dowiecie się, gdzie najlepiej się wybrać, aby każdy członek rodziny był zadowolony. Informacja turystyczna w tym mieście to szansa na zdobycie informacji nie tylko o atrakcjach samego Milicza, ale także o ciekawych miejscach w okolicy.